Nyt pohjoismaiden Green Building Councileiden yhteiskonferenssi Kööpenhaminassa!
Konferenssi järjestetään yhteistyössä pohjoismaisten Green Building Councileiden ja Nordic Builtin kanssa 27.- 28.4. ja se on jatkumoa mm. Helsingin Kaapelitehtaalla 2013 järjestetylle konferenssille.
Green Building Councilit keräävät yhteen kaikista Pohjoismaista kiinteistö- ja rakennusalan huippuasiantuntijoita puhumaan kestävän kehityksen ratkaisuista, mahdollisuuksista ja tulevaisuudesta Pohjoismaissa.
Nordic Built esittelee uuden Nordic Built Cities Programmin, jossa etsitään parhaita pohjoismaisia ratkaisuja kestävän kaupungin kehittämisessä Nordic Built Challenge -kilpailun avulla.
Tule tapaamaan pohjoismaisia kollegoja sekä kuulemaan pohjoismaiden parhaita kestävän rakennetun ympäristön esimerkkejä![hr]
[row][span12]
[pl_alertbox type=”lisaa”]
Majoitus ja matkat
Konferenssin osallistujille on varattu kaksi eri hotellivaihtoehtoa:
WAKEUP COPENHAGEN, CARSTEN NIEBUHRS GADE
Varaa huoneesi klikkaamalla tästä saadaksesi sen tarjoushintaan. Tarjous on voimassa 27.3. asti ja koskee huonevarauksia päiville 26.-30.4. Varmistakaa että valitsette oikean hotellin sivun oikeassa laidassa olevasta valikosta ennen varauksen tekoa. Lisää tietoa hinnoista ja hotellista löytyvät myös linkistä.
AXEL GULDSMEDEN
Varaa huoneesi puhelimella numerosta +45 70233235 tai sähköpostilla osoitteesta booking@guldsmedenhotels.com. Käytä varauskoodia #3014272. Tarjous on voimassa 30.3. asti. Lisää tietoa hotellista löytyy täältä.
Konferenssiin osallistuvien tulee varata lentonsa Kööpenhaminaan hyvissä ajoin. Mm. Norwegian Air ja SAS Airlines tarjoavat suoria lentoja Helsingistä Kööpenhaminaan sekä aamuisin (esim. Norwegian klo 07 ja SAS klo 07:40) että iltaisin (esim. Norwegian ja SAS klo 20:30 ).[/pl_alertbox][/span12][/row]